EŞİKSİZ CAMBALKON SİSTEMLERİ NEDİR ?
Açık alanlarda meydana gelen zararlı hava, veya oluşan zararlı kokuların evlerimize girmesi ve taze havanın iç mekanda kalmasını sağlamak amacı ile gerçekleşen işlemler ile dış çevreden gelen sesleri engellemek olarak tanımlanmaktadır.

Genel Sağlığımız için kirli hava , son derece tehlike arz eder ve insan sağlığına son derece zararlıdır. Sağlık bakanlığı ve Denetim Birimlerinin bu konuya olan hassasiyeti oldukça fazladır. Bu konuya örnek verecek olursak , ev bireylerinin sayısının fazla, yaşama alanının küçük olan hanelerde dışarıdan gelen kötü hava akımı engellenemez ise hem insan sağlığı bozulabilir hemde yaşam kalitesi oldukça düşer.

Eşiksiz cambalkon sistemleri doğal görünümlü, veya mekanik kaliteli eşiksiz cambalkon sistemine uygun olarak yapılmalıdır. Yanlış, rastgele ve acemice dizayn edilen sistemlerde oluşan ters akımlar veya kaçak durumlarında, eşiksiz cambalkon' un faydasından çok zararı ortaya çıkacaktır.

EŞİKSİZ CAMBALKON SİSTEMLERİ NERELERDE TERCİH EDİLİR?
Eşiksiz cambalkon sistemi özellikle ters hava sirkülasyonu olan rüzgarlı yapılarda veya çevresinde çok gürültülü her alanda insan sağlığını korumak adına kullanılmasına dikkat edilmesi gereken bir sistemdir. Eşiksiz cambalkon sistemleri ev, işyeri ve tüm benzeri yapılarda tercih edilir. Eşiksiz cambalkon sistemleri kentleşmenin yoğun olduğu ve nüfus yoğunluğunun artışı ve sanayi bölgelerinin geliştiği her yerde bir ihtiyaç halini alarak eşiksiz cambalkon gerekli hale gelmiş durumdadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan tüm dünya ülkelerinde eşiksiz cambalkon sistemleri zorunlu ve bazı bölgelerde yasa ile desteklenmektedir.

EŞİKSİZ CAMBALKON YAPIMINDA DA ÖNEM ARZ EDİLECEK EN ÖNEMLİ KURALLAR

 • Mekandaki sıcaklık seviyesinin en uygun hale getirilmesi.
 • Eşiksiz cambalkon sisteminin hava hızına eşdeğer olması.
 • Mekanda havanın temiz olması ve uygun standartta olması.
 • İç mekana tam oranda, temiz hava girişi de sağlanmalı
 • Eşiksiz cambalkon yapılan mekanda hava cereyanı ortadan kalkmalıdır.
 • Eşiksiz cambalkon sisteminin sessiz çalışması gerekir. Rüzgar Islık çalmamalıdır.
 • Mekandaki hava uygun şekilde dağıtılıp toplanmalıdır.

EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKON SİSTEMİ ELEMANLARI
Eşiksiz cambalkonu oluşturan temel sistemlerinde en önemli etken camlardır. Kaliteli cam kullanılması son derece önem arz eder. Havaya yön veren mekanik düzenektir. Eşiksiz cambalkon sistemi uygulanacak alanın mekanik hesapları yapılarak uygun debiye sahip ve kullanım alanına uygun cam seçilir. Cam seçimi EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKON sistemlerinde en önemli unsurlardan birisidir. EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKON sistemlerinde camlar izoleli ve izolesiz olararak sınıflandırılır ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca eşiksiz cambalkon sistemlerinde kullanılan bazı cam cesitleri aşağıdaki gibidir:

 • Siyah film tipi canlar
 • 3 numara film camlar
 • izole camlar
 • izolesiz camlar
 • Normal camlar
 • Oval kanal tip camlar
 • Diğer özel camlar Eşiksiz cambalkon sistemlerinde kullanılan cam çeşitleri bu kadarla sınırlı olmamakta ve çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Eşiksiz cambalkon Sistemlerinde Kullanılan Eşiksiz cambalkon çeşitleri

eşiksiz cambalkon sistemlerinde istenilen her ebatta hava kanalı imalatı yapılmaktadır.
Başlıca eşiksiz cambalkon tipleri.

 • Kare eşiksiz cambalkon
 • Dikdörtgen eşiksiz cambalkon
 • Yuvarlak eşiksiz cambalkon
 • Elips eşiksiz cambalkon
 • Özel tip açılı eşiksiz cambalkon

eşiksiz cambalkon sistemleri uygulamasında Alüminyum Eşiksiz cambalkon Fitili ürünleri aşağıdaki gibidir

 • Galvanizli sacdan imal edilmiş fitiller
 • Paslanmaz sacdan imal edilmiş fitiller
 • Plastik Fitiller
 • Alüminyum malzemeden imal edilmiş fitil imalatı ve montjı yapılmaktadır.

Eşiksiz cambalkon Sistemlerinde İçten Çalışır Cam Sürgü Ekipmanları Nasıl Olmalıdır?
Eşiksiz cambalkon sistemleri elementlerinden birisi de içten çalışır cam sürgüdür. Bu ekipmanın paslanması geri dönüşü olmayan, olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Eşiksiz cambalkon camının rahat sürülmesi, cam kanatlarını ayarlı bir şekilde açılıp-kapanmasını sağlayan ana halteridir. İçten çalışır cam sürgü seçimi son derece önemlidir. Kanalından geçen camın, tam oturması, camın kanaldan çıkmaması ve ileride şişmemesi için kaliteli malzeme kullanımı ve kaliteli işçilik EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKONun uzun yıllar arızasız kullanımı için son derece önem arz eder. İçten çalışır Cam Sürgü Eşiksiz cambalkonun kalp kapakçığı konumundadır. İçten çalışır cam sürgü ekipmanı istenilen ebatta ve renkte üretilebilir EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKON sistemlerinde kullanılan cam sürgü ekipmanları alüminyum paslanmaz ve plastik hammadelerden üretilmektedir.

Eşiksiz cambalkon Sistemlerinde ısı Yalıtım Nasıl Olmalıdır?

Isıcamlı eşiksiz cambalkon sistemlerinde kullanılan özel mıknatıslı sistemler ile evinizin balkonunu sadece yaz döneminde değil; yılın 4 mevsimi kullanabilir, evinizin en özel mekanı haline getirebilirsiniz. Ayrıca Eşiksiz cambalkon sistemi verimli çalışır ve sistemden oldukça tasarruf sağlanır.Tek katlı camlara göre tam 6 kat ısı yalıtımı sağlayan bu son teknolojik sistem ile kışın sıcak ortam sağlayıp yaz döneminde ise serin ortam sağlamaktadır. Sizde yılın 4 mevsimi kullanışlı eşiksiz cambalkonunuz olmasını isterseniz detaylı bilgi için bizi hemen ücretsiz arayabilir teknik bilgi alabilirsiniz.

EŞİKSİZK EŞİKSİZ CAMBALKON YAPIMINDA FİYAT ALINIRKEN NELERE ÖNEM VERİLMELİ
bölgesi sahil ilçesi olduğu için eşiksiz cambalkon sistemi ve hizmet satın alacak kişiler öncelikle uygulama yapacak firmanın kullanacağı malzemenin kalite ve garanti şartlarını sorgulamalı ve isteğe uygun olup olmadığına dikkat ederek, fiyat çalışmalarında kullanılacak malzemenin özelliklerini araştırılmalıdır.
eşiksiz cambalkon sistemlerinde önemli unsurlardan biri de eşiksiz cambalkon uygulamasını yapan firmanın yaptığı işlerde verdikleri garanti hizmetidir, Eşiksiz cambalkon sistemi teslim edildikten sonra da her türlü problem karşısında 7/24 servis hizmeti sağlayan imalatçı firmayız.

TOP 0507 154 09 26 | Hemen Ara