PENDİK CAMBALKON SİSTEMLERİ NEDİR ?
Açık alanlarda meydana gelen zararlı hava, veya oluşan zararlı kokuların evlerimize girmesi ve taze havanın iç mekanda kalmasını sağlamak amacı ile gerçekleşen işlemler ile dış çevreden gelen sesleri engellemek olarak tanımlanmaktadır.

Genel Sağlığımız için kirli hava , son derece tehlike arz eder ve insan sağlığına son derece zararlıdır. Sağlık bakanlığı ve Denetim Birimlerinin bu konuya olan hassasiyeti oldukça fazladır. Bu konuya örnek verecek olursak , ev bireylerinin sayısının fazla, yaşama alanının küçük olan hanelerde dışarıdan gelen kötü hava akımı engellenemez ise hem insan sağlığı bozulabilir hemde yaşam kalitesi oldukça düşer.

Pendik Cambalkon sistemleri doğal görünümlü, veya  mekanik kaliteli cambalkon sistemine uygun olarak yapılmalıdır. Yanlış, rastgele ve acemice dizayn edilen sistemlerde oluşan ters akımlar veya kaçak durumlarında, cambalkon' un faydasından çok zararı ortaya çıkacaktır.

Pendik Cambalkon

Pendik Cambalkon

Pendik Cambalkon

CAMBALKON SİSTEMLERİ NERELERDE TERCİH EDİLİR?
Pendik Cambalkon sistemi özellikle ters hava sirkülasyonu olan rüzgarlı yapılarda veya çevresinde çok gürültülü her alanda insan sağlığını korumak adına kullanılmasına dikkat edilmesi gereken bir sistemdir. Cambalkon sistemleri ev, işyeri ve tüm benzeri yapılarda tercih edilir. Pendik Cambalkon sistemleri kentleşmenin yoğun olduğu ve nüfus yoğunluğunun artışı ve sanayi bölgelerinin geliştiği her yerde bir ihtiyaç halini alarak cambalkon gerekli hale gelmiş durumdadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan tüm dünya ülkelerinde cambalkon sistemleri zorunlu ve bazı bölgelerde yasa ile desteklenmektedir.

PENDİK CAMBALKON YAPIMINDA DA  ÖNEM ARZ  EDİLECEK EN ÖNEMLİ KURALLAR

 • Mekandaki sıcaklık seviyesinin en uygun hale getirilmesi.
 • Pendik Cambalkon sisteminin hava hızına eşdeğer olması.
 • Mekanda havanın temiz olması ve uygun standartta olması.
 • İç mekana tam oranda, temiz hava girişi de sağlanmalı
 • Cambalkon yapılan mekanda hava cereyanı ortadan kalkmalıdır.
 • Cambalkon sisteminin sessiz çalışması gerekir. Rüzgar Islık çalmamalıdır.
 • Mekandaki hava uygun şekilde dağıtılıp toplanmalıdır.

CAM BALKON SİSTEMİ ELEMANLARI
Cambalkonu  oluşturan temel sistemlerinde en önemli etken camlardır. Kaliteli cam kullanılması son derece önem arz eder. Havaya yön veren mekanik düzenektir. Pendik Cambalkon sistemi uygulanacak alanın mekanik hesapları yapılarak uygun debiye sahip ve kullanım alanına uygun cam seçilir. Cam seçimi cam balkon sistemlerinde en önemli unsurlardan birisidir. Cam balkon sistemlerinde camlar izoleli ve izolesiz olararak sınıflandırılır ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca cambalkon sistemlerinde kullanılan bazı cam cesitleri aşağıdaki gibidir:

 • Siyah film tipi canlar
 •  3 numara film camlar
 •  izole camlar
 •  izolesiz camlar
 •  Normal camlar
 •  Oval kanal tip camlar
 •  Diğer özel camlar pendik Cambalkon sistemlerinde kullanılan cam çeşitleri bu kadarla sınırlı olmamakta ve çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Pendik Cambalkon Sistemlerinde Kullanılan Cambalkon çeşitleri

Pendik cambalkon sistemlerinde istenilen her ebatta hava kanalı imalatı yapılmaktadır.
Başlıca cambalkon tipleri.

 • Kare cambalkon
 • Dikdörtgen cambalkon
 • Yuvarlak cambalkon
 • Elips cambalkon
 • Özel tip açılı cambalkon

Pendik cambalkon sistemleri uygulamasında Alüminyum Cambalkon Fitili ürünleri aşağıdaki gibidir

 • Galvanizli sacdan imal edilmiş fitiller
 • Paslanmaz sacdan imal edilmiş fitiller
 • Plastik Fitiller
 • Alüminyum malzemeden imal edilmiş fitil imalatı ve montjı yapılmaktadır.

Pendik Cambalkon Sistemlerinde İçten Çalışır Cam Sürgü Ekipmanları Nasıl Olmalıdır?
Pendik Cambalkon sistemleri elementlerinden birisi de içten çalışır cam sürgüdür. Bu ekipmanın paslanması geri dönüşü olmayan, olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Cambalkon camının rahat sürülmesi, cam kanatlarını ayarlı bir şekilde açılıp-kapanmasını sağlayan ana halteridir. İçten çalışır cam sürgü seçimi son derece önemlidir. Kanalından geçen camın, tam oturması, camın kanaldan çıkmaması ve ileride şişmemesi için kaliteli malzeme kullanımı ve kaliteli işçilik  Cam balkonun uzun yıllar arızasız kullanımı için son derece önem arz eder. İçten çalışır Cam Sürgü Cambalkonun kalp kapakçığı konumundadır. İçten çalışır cam sürgü ekipmanı istenilen ebatta ve renkte üretilebilir Cam balkon sistemlerinde kullanılan cam sürgü ekipmanları alüminyum paslanmaz ve plastik hammadelerden üretilmektedir.

Pendik Cambalkon Sistemlerinde ısı Yalıtım Nasıl Olmalıdır?
Isıcamlı cambalkon  sistemlerinde kullanılan özel mıknatıslı sistemler ile evinizin balkonunu sadece yaz döneminde değil; yılın 4 mevsimi kullanabilir, evinizin en özel mekanı haline getirebilirsiniz. Ayrıca Cambalkon sistemi verimli çalışır ve sistemden oldukça tasarruf sağlanır.Tek katlı camlara göre tam 6 kat ısı yalıtımı sağlayan bu son teknolojik sistem ile kışın sıcak ortam sağlayıp yaz döneminde ise serin ortam sağlamaktadır. Sizde yılın 4 mevsimi kullanışlı cambalkonunuz olmasını isterseniz detaylı bilgi için bizi hemen ücretsiz arayabilir teknik bilgi alabilirsiniz.

PENDİK CAM BALKON YAPIMINDA FİYAT ALINIRKEN NELERE ÖNEM VERİLMELİ
Pendik bölgesi sahil ilçesi olduğu için cambalkon sistemi ve hizmet satın alacak kişiler öncelikle uygulama yapacak firmanın kullanacağı malzemenin kalite ve garanti şartlarını sorgulamalı ve isteğe uygun olup olmadığına dikkat ederek, fiyat çalışmalarında kullanılacak malzemenin özelliklerini araştırılmalıdır.
Pendik cambalkon sistemlerinde önemli unsurlardan biri de cambalkon uygulamasını yapan firmanın yaptığı işlerde verdikleri garanti hizmetidir, Pendik Cambalkon sistemi teslim edildikten sonra da her türlü  problem karşısında 7/24 servis hizmeti sağlayan imalatçı firmayız.

Ürünlerimiz % 100 Yerli Üretim 1.Sınıf işçilik ile 5 Yıl Garanti Sunmaktadır.

Pendik CamBalkon Firması Olarak Söz Veriyoruz ! "En az fiyat ve en Kaliteli en üst düzey işçilik"

pendik cambalkon
TOP Call Now Button0507 154 09 26 | Hemen Ara
Cambalkon Firması